خانه / علمی / جستجو زیر دریا توسط کمک بازوی رباتیک

جستجو زیر دریا توسط کمک بازوی رباتیک

[ad_1]

پژوهشگران آمریکایی، یک بازوی رباتیک ابداع کرده بضع که امکان جستجوی جنون مردم آزاري‌نمناك زیر دریا را مهيا می‌کند.

به مقصد شرح احوال ایسنا و به مقصد حمل كره زمين گیزمگ، پژوهشگران موسسه “شهر ویس” (Wyss) جلاجل دانشگاه هاروارد، علم رباتیک را در عوض جستجوی دریا به مقصد کار گرفته‌بضع. ايشان، یک بازوی رباتیک را روی زیردریایی مونس کرده بضع برخودهموار كردن امکان اکتشافات زیردریایی را به مقصد شکل جنون مردم آزاري‌تری مهيا کند.

این بازوی رباتیک توسط یک دستکش پيش رو به مقصد كلكسيون‌ای حسگر لين کنترل انجام خواهد شد. یک نفر باید دستکش را به مقصد دستگاه بافندگي کند و در عوض کنترل عضد مرفق، آن را حرکت دهد.

بازوی رباتیک، بخش‌های دايگي تغییری توسط قابلیت دن كشته شدن، چرخیدن و برداشتن اشیا دارد؛ جلاجل نتیجه می‌تواند عملکردی مثل یک دستگاه بافندگي واقعی داشته باشد. نیروی این عضد مرفق، توسط کمک یک موتور هیدرولیک تامین انجام خواهد شد که به مقصد كلام پژوهشگران، در عوض كاربرد جلاجل مکان‌های ناصاف و گرد هم آمدن كره زمين معرض درخور اطفال باریک.

پژوهشگران موسسه شهر ویس، این عضد مرفق را توسط همدستی دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه هاروارد، “دانشگاه شهری نیویورک” (CUNY) و “دانشگاه رودآیلند” (URI) ابداع کرده‌بضع.

“برنان فیلیپس” (Brennan Phillips)، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این بازوی رباتیک لين، جایگزین مناسبی در عوض بازوهای مضبوط و خشک باریک و امکان تعامل توسط زندگی دریایی را جلاجل محیط‌های گوناگون مهيا می‌کند.

نیروی باروح كاربرد این بازوی رباتیک، بسیار اندک باریک و همین فهمید، یک مزیت مهتر به مقصد نمره می‌رود.

این فناوری، تاکنون روی یک زیردریایی سه‌نفره و جلاجل اعماق اقیانوس آزمایش شده باریک. سازندگان بازوی رباتیک باور دارند که روزی می‌توان این فناوری را جلاجل آزمایشگاه‌های زیردریایی به مقصد کار گرفت.

این مطالعه، جلاجل مجله ” Scientific Studies” به مقصد چاپ رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *